۶ تفاوت اصلی بازاریابی ویدیویی و تبلیغات ویدیویی

در یکی از مقالات سعی کردیم از تفاوت های بازاریابی مدرن و سنتتی بنویسیم و این بار به سراغ تفاوت های بازاریابی ویدویی و تبلیغات ویدویی خواهیم رفت. امروزه ویدیو به یکی از مهم‌ترین محتواهای تبلیغاتی و رسانه‌ای تبدیل‌شده‌است که روزبه‌روز جای خود را بیشتر در دل مردم و صاحبان برندها باز می‌کند. در این مقاله قصد داریم در مورد تفاوت‌های بازاریابی ویدویی و تبلیغات ویدیویی صحبت کنیم شاید خیلی به نظر نرسد که این دو باهم تفاوت‌هایی دارند، اما اگر وارد جزییات شویم این تفاوت‌ها برای برند شما مشخص‌تر خواهند بود. در ادامه این مقاله می‌خواهیم به بررسی تفاوت‌های این دو بپردازیم.

ویدیو ها رو اخیرا همه جا می توان دید: برندها، شرکت‌ها و سازمان‌ها همگی از ویدئوها در رسانه خود استفاده می‌کنند تا آنچه را که ارائه می‌دهند، نشان دهند در همین راستا شاهد برنامه‌های ویدیو محور در شبکه‌های اجتماعی‌ای هستیم که قبل‌تر به آن کمتر بها داده می‌شد، موجی که حتی صاحبان بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام و خیلی های دیگر را وادار کرد که قابلیت‌های پخش زنده و امکان به اشتراک‌گذاری ویدیوها را جدی‌تر بگیرند.

مصرف‌کنندگان پیام‌های شمارا بدون آگاهی از استراتژی نهان کسب‌وکار شما می‌بینند. با استفاده از ویدیو شما می‌خواهید آن‌ها را در مسیری قرار دهید که مستقیماً وارد عمل تماس شوند.

آیا مشتریان اهمیت می‌دهند که استراتژی شما، بازاریابی ویدیویی است یا تبلیغات ویدیویی؟ نه

اما به‌عنوان یک شرکت، آیا توجه به این موضوع مهم است؟ بله

تفاوت‌های اساسی بازاریابی ویدویی و تبلیغات ویدیویی عبارت‌اند از:

  1. هدف گذاری
  2. تکرار
  3. استراتژی
  4. هزینه
  5. پخش
بازاریابی ویدویی
ویدیو مارکتینگ

 

هدف‌گذاری:

ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدویی یک تکنیک ساده است که با استفاده از یک ویدیو کیفیت بالا در پلتفرم‌های متفاوت شرکت شما، به‌منظور آگاه‌سازی و آموزش نمایش داده می‌شود اما تبلیغات ویدیویی مسئله کمی پیچیده‌تر است، در اینجا شما مخاطبان ویژه‌ای را انتخاب کرده‌اید و آن‌ها را با ویدیو خود هدف قرار داده‌اید، با این هدف که مخاطب بیشتری جذب کنید.

باز رخداد (تکرار):

احتمالاً شما ویدیو خود را با تفکر و با اجرایی دقیق می‌سازید صرف‌نظر از اینکه با آن چه‌کار می‌خواهید بکنید.

هدف از بازاریابی ویدویی،استفاده مداوم از آن برای اهداف اطلاع‌رسانی است اما از سوی دیگر تبلیغات ویدیویی برای یک فرصت مناسب برای به دست آوردن و تعامل بیشتر با مخاطبین در لحظه‌ی خاص استفاده می‌شود.

استراتژی

اگر ویدیو شما برای اهداف بازاریابی است، عمق بیشتری پیدا خواهد کرد تا داستان را بازگو کند. این کار بیشتر برای توضیح شرکتتان و کمک به مخاطب برای آشنا شدن با پس‌زمینه شما انجام خواهد شد. در مقابل، تبلیغات ویدیویی مستلزم یک تماس قوی‌تر است و اینکه به بینندگان خود اجازه دهید بدانند که شما چه‌کار می‌کنید و چگونه این کار را انجام می‌دهید؟

بازاریابی ویدویی و تبلیغات ویدیویی باهم مثل یک معمای منطقی کوچک جور درمی‌آیند. استراتژی بازاریابی شما چتر بزرگ‌تر است و این ویدیوها بخشی از تاکتیک‌های مورداستفاده برای اجرای آن هستند. یک تبلیغ ویدئویی به‌راحتی در معمای بزرگ‌تر قرار می‌گیرد و شما از آن به‌عنوان یک تاکتیک برای ارتباط دادن با مخاطبین خود استفاده می‌کنید.

هزینه

بازاریابی ویدویی به این دلیل که می‌توان آن بارها و بارها استفاده کنید یقیناً مقرون‌به‌صرفه تر است؛ اما تبلیغات ویدیویی نیازمند پول بیشتری است چراکه هنگام ساخت ویدیو، پخش تبلیغ و همین‌طور پخش‌های مجدد آن بایستی هزینه‌ای پرداخت کنید.

پخش

ویدیوهایی که به‌منظور بازاریابی ویدویی ساخته می‌شوند احتمالاً در وب‌سایت شما هستند که به‌این‌ترتیب انواع مشتریان بالقوه، نویسندگان مربوط به حوزه شما، سرمایه‌گذاران، یا هر کس دیگری که دلیلی برای بازدید از سایت شمارا دارد به‌احتمال بالایی ویدیو شمارا خواهد دید.

بااین‌حال، یک ویدئوی تبلیغاتی اغلب به یک ابتکار خاص گره‌خورده است و برای یک پلت فرم، زمان و مکانی خاص در نظر گرفته می‌شود. برای مثال، اگر شرکت شما محصول جدیدی را راه‌اندازی می‌کند و شما می‌خواهید یک جریان بازاریابی را سازمان‌دهی کنید، باید اهداف خودتان را داشته باشید. این‌ اهداف ممکن است شامل رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های خبرنامه‌ها، وبلاگ‌هایی باشد که ممکن است درگذشته درباره شما نوشته باشند. پس برای همچنین سناریوهایی یک ویدیوی تبلیغاتی بهترین گزینه است که می‌توان با بهینه‌سازی‌های مناسب می‌تواند به همان اندازه در تمام این رسانه‌ها به‌خوبی عمل کند.

نکته‌ی آخر

هیچ مرزی دقیقی برای تبیین اینکه چه ویدیویی برای بازاریابی استفاده می‌شود یا برای تبلیغات وجود ندارد. بلکه همه‌چیز در یک طیف وجود دارد و هیچ دلیلی وجود ندارد که یک ویدئو نمی‌تواند یک هر دو قسمت را شامل شود. تفاوت اصلی درروشی است که شما از آن استفاده می‌کنید و مطمئن شوید که نیازهای خاص شمارا به یک روش هدفمند برآورده می‌کند البته موارد دیگری نیز هستند که در مقالات دیگر به آن ها اشاره شده که خواندن آن ها نیز خالی از لطف نیست.

Sending
User Review
۰ (۰ votes)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.