برندسازی شخصی

وقتی ما در مورد برندسازی شخصی  صحبت می کنیم اشاره می کنیم به ایجاد و ترویج آنچه که برای شما پیش می آید. برندشخصی شما ترکیبی از مهارتها وتجربیاتی است که به شما تحمیل می شود. برند شخصی ، شما را از دیگر برندها متما یز خواهد ساخت.

یک برندشخصی می تواند هر چیزی باشد.

ما در مورد برندها در ارتباط با شرکتها و محصولات (مثل مک دونالد واپل ) فکر میکنیم. اما امروزه هر چیزی میتواند یک برند باشد. حتی به عنوان یک شخص، شما یک برند مشخص دارید. خوشبختانه ابزار ومنابع خوب زیادی وجود دارد که به شما در فرایند برند سازی شخصی کمک خواهد کرد، از آنها استفاده کنید تا تصورات درستی از افرادی که به شما نظر دارند داشته باشید. اگر شما روی برندسازی شخصی خود کنترل نداشته باشید، شما فرصتها را ازدست میدهید و به دیگران اجازه خواهید داد که براساس ایده خود تصمیم بگیرند.

برند شخصی
چرا برندسازی شخصی اهمیت دارد؟

هنگامی که از یک برندشخصی صحبت می کنید بعضی از مردم این فرایند را به عنوان صرف زمان زیاد می دانند یا اینکه برای آنها مهم نیست. این درست است که باید زمان و انرژی زیادی رابه برندشخصی اختصاص دهید. اما این ایده که فقط ساخت برندسازی شخصی مهم است نادرست است و این مقاله چرایی آنرا توضیح خواهد داد. صرف نظر از سن یا مرحله حرفه ای آنچه که افراد از برند شخصی شما پیدا میکنند پیامد های مهمی برای رفاه شخصی شما دارد. به گفته Career Buidler فقط اعداد را در نظر بگیرید: بیش از نیمی از کارفرمایان کاندیدهای بالقوه را استخدام میکنند امروزه مصاحبه را از چیزی که میتوانید کنترل کنید مانند برندسازی شخصی خود از دست ندهید. اگر به دنبال استخدام نیستید و فکر می کنید این موضوع به شما ارتباطی ندارد. دوباره فکر کنید بویژه اگر شما تجارت خود را دارید یا به عنوان یک کارفرمای آزاد کار می کنید. اگر به درستی اعتبار آنلاین خود را مدیریت نکنید کسب وکارتان را از دست خواهید داد. امروزه به طور میانگین اشخاص هر ۲یا۳ سال شغل هایشان را ازدست میدهند. ۴۰٪ از نیروی کار تا سال۲۰۲۰ آزاد خواهند شد و این اهمیت نام تجاری قوی را ازقبل بیشتر نشان میدهد. در حقیقت موفقیت بیشتری که میخواهید، با برندسازی شخصی مهم تر می شود. برطبق مطالعات اخیر مدیران عملیاتی ۴۵٪ اعتبار خود را به شهرت مدیر عامل خود اختصاص میدهند واین یعنی تقریبا نصف. به علاوه۷۷٪شهرت مدیرعامل یک نقش مهم در جذب کارمندان شرکت دارد و۷۰٪ انگیزه ای برای ماندن درآن شغل. این اعداد دلایل مهمی است که روی یک برند شخصی قوی تمرکز کنید. این به عنوان کانال اضافی برای رشد موفقیت شما به حساب می آید. سرمایه گذاری برند، چهره ی شرکت شما، قابلیت اطمینان و تجدید نظر ذاتی آن است. نام تجاری شما ارزش مالی کسب و کار را به ارمغان می آورد.
برند شخصی شما چیزی است که ازبهترین ها ساخته شده است در هر بخش و توسط هر کارمند.

برندسازی شخصی یک گام بی دردسر در رسیدن به هدف شما است.

صرفه نظر از صنعت یا وضعیت تخصصی شما نام تجاری شخصی قدرتی دارد تا همه نوع فرصت برای پیشرفت ایجاد کند. هنگامی که یک بنیاد قوی ایجاد کردید، شما یک نقشه راه برای پیروی و ادامه خواهید داشت، که باعث می شود کل فرایند بسیار قابل کنترل باشد. هدف را بشناسید و یک استراتژی برند شخصی بسازید. چون برای گذراندن مراحل ایجاد نام تجاری شخصی شروع کردید نباید از آن غافل شوید. در مورد برند و نام تجاری شخصی خود فکر کنید. و درمورد برندسازی شخصی بنویسید .این فرایند یک شبه نیست .

برندسازی شخصی فعالیت افراد و حرفه های آنها را به عنوان مارک ها، بازاریابی می کند. در حالی که تکنیک های پیشگیرانه خود مدیریتی در مورد بهبود بود، مفهوم شخصی سازی برند نشان می دهد که موفقیت به دست آمده از خود بسته بندی است. این اصطلاح برای اولین بار توسط تام پترس در مقاله ۱۹۹۷ مورد استفاده و مورد بحث قرار گرفته است.
برندسازی شخصی اساسا روند مداوم ایجاد تصویر در ذهن دیگران در مورد یک فرد، گروه یا سازمان است. نام تجاری شخصی اغلب شامل استفاده از نام خود بر روی محصولات مختلف است.

برندسازی شخصی

یک برند شخصی آن چیزی است که شما دائما در حال ساختن آن هستید، زیرا این تاییدیه شما و آنچه شما دوست دارید انجام دهید را نشان می دهد. اگرشما یک کارمند تمام وقت، مستقل یا صاحب کسب و کار خود هستید، برندسازی شخصی شما قبل از شما صحبت می کند. در مورد آنچه شما می خواهید آن را برای فرصت هایی که جذب می کنید، مورد توجه قرار دهید.

درک ارزش برندسازی خود

ارزش شما بر مبنای کدام کار شما نیست؟ این چیزی است که شما به خوبی انجام می دهید و بهترین کار را انجام می دهید.

ارزش برندسازی خود را از طریق آموزش افزایش دهید.

شما فرصت هایی برای یادگیری در محیط های کاری با دوره های آنلاین، همکاران، مربیان و رویدادهای کاری خارج از محل خواهید داشت. از این فرصت ها استفاده کنید تا بهترین در صنعت خود باشید؟شما می خواهید مردم  برند شما را به خاطر داشته باشند؟  ن

ام تجاری شخصی شما جایی ست که باید مورد توجه واقع شود.

ما مهمترین نکات چگونگی ساخت یک برند شخصی را با موفقیت دراز مدت جمع اوری کرده ایم. این فرایند برندسازی شخصی کامل میتواند در ۳مرحله قرار گیرد :

۱)ساختن یک برند اولیه ۲)ایجاد اعتبار یک مخاطب ۳)فرصتهای هدف گذاری شده

۱)برندسازی شخصی با مارک اصلی

/نگاه کردن به یک قسمت

برند شخصی
۱٫۱)یک حضور آنلاین ایجاد کنید و صلاحیت هایتان را تقویت کنید

کاربران نیاز دارند تا یک حضور قوی با محتوای تازه در حوزه ی تخصصی داشته باشید برای حضور در این بخش شما نیاز خواهید داشت که : نتایج تحقیقات راآنالیز کنید.هر محتوایی که مناسب نیست را از بین ببرید . از خود ونام تجاری شخصی خود تعریف کنید . با توجه به جدول زمانی یک استراتژی از برند شخصی را دنبال کنید .

الف/ نتایج تحقیقات راآنالیز کنید: قبل از شروع به ساخت برند شخصی، شما در ابتدا نیاز دارید ببینید در کجای تحقیقات ایستاده اید ووقتی دیگران شما را جستجو میکنند چه چیزی می بینند، مشخص کنید آنچه نتایج جستجوی یا محتوای آنلاین مرتبط با شما میتواند به شهرت شما آسیب رساند.

ب/پاک کردن نتایج جستجوی خطرناک وپست های رسانه های اجتماعی

با پیروزی های راحت شروع کنید پست ها ،تصاویر، ویدئوها، پیام ها و … که به آسانی میتوانید از بین ببرید یا انتشار دهید. از هر چیزی که مناسب با نام تجاری شما نیست خلاص شوید .از بین بردن میتواند در حدی سخت باشد بویژه اگر روی رسانه های اجتماعی فعال نباشید وهمیشه ممکن است یک پست ،پیام یا تصویر از سالها قبل بتواندشما را به عقب بازگرداند وخرابکاری کند ، حتی اگر آن را ننویسید یا ارسال نکنید.بعداز میلیونها تحقیق انواع تصاویر، پیام ها و..که اغلب آسیب میزند را یافتیم: رفتار غیرحرفه ای ـشیوه ارتباط غیر حرفه ای ـ خشونت یاتهدید ـ نوشیدن واستفاده از داروـ دیدگاههای قطبی که مربوط به سیات ومذهب و… است.

ج/تعریف خود وبرند شخصی خود : بعد از اینکه شما ویژگی های مخرب را از بین بردیدمیتوانید به فکر کردن در مورد نام تجاری که سعی دارید ایجاد کنید بپردازید، برند شخصی را بوسیله ی شناسایی اجزای منحصر به فرد خود ایجاد کنید . زمانیکه میخواهید نام تجاری را شروع کنید از خود این چنین سوالاتی را بپرسید:چه کسی هستید ؟چه چیزی شما را منحصر به فرد میکند؟دیدگاه شما در مورد نام تجاری چیست ؟ چه هدفی را با برند خود دنبال میکنید؟چه مخاطبانی دارید؟چه کسی میتواند به شما کمک کند؟چه چیزی باعث اعتماد شما میشود؟ قبل از شروع در مورد اطلاعاتی که میخواهید به موفقیت برسید فکر کنید.

برندسازی شخصی

۱٫۲)ساختن اعتبار از برند شخصی خود

بایدبتوانید جایگاه های معتبر را در نشریات وکانال های شخص ثالث مربوطه دریافت کنید تا سندیکا (زمانیکه مطالب مجددا منتشر میشود)محتوای خود را دریافت کنبد.علاوه بر ایجاد محتوا ی مداوم برروی سایت ها وپروفایل ها که شما کنترل میکنید، انتشار بر روی سیستم های قابل احترام وبا کیفیت بالا وشناخته شده نیز باعث ایجاد اعتبارشما خواهد شد.

الف)مطالب استراتژیک در مکان های مناسب بنویسید : شما محتوای ایجاد شده را در (وبلاگ ها ،تصاویر، ویدئو ها، کلیپ های صدا ، پادکستها و..)استفاده می کنید . شروع کنید به نشان دادن در مکان هایی که اشخاص به این زمینه ها علاقه مند هستند. با پیداکردن مخاطبان خود ، فرصتهای ایجاد شده با افرادی که بیشتر از آن استفاده می کنند را به اشتراک بگذارید.

ب)چگونگی ساخت برند خود از طریق قرار دان شخص ثالث :همانطور که خودتان در وبلاگ شخصی خود محتوا تولید می کنید با گذاشتن پست مهمان به عنوان بلیط بازگشت در آینده ،شخص مهمان را نیز حفظ کنید . نکته مهم در دید واعتبار نام تجاری است.

ج)داده شما دوست شماست : ببینید داده ی شما در دیگر سیستم ها چگونه دریافت می شود ابزار های موجود را بکار ببرید تا بتوانید پست های موفق را ایجاد وبازسازی کنید وارتباط داشته باشید با آنچه که افراد دوست ندارند.

د) بهینه بمانید: با تجزیه وتحلیل مقالات و بروز رسانی نظرات وفیلمها و..در هنگام به اشتراک گذاری محتوا ،زندگی راحت تری را برای خود ایجاد کنید نترسید وزندگی خود را با ابزارهایی مانند Hootsuite یا Tweetdckساده تر کنید.

۲) تاثیر برندسازی شخصی بوسیله ساختن مخاطب

الف)شروع به ایجاد مخاطب مرتبط از دروازه بانان فرصت: دروازه بانان فرصت های خود را تعیین کنید. ابتدا اهداف خود را مشخص کنید .مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ بهترین مکان برای ارتباط با این افراد کجا هستند ؟ چه محتوایی را می پسندند ؟ پس از شناخت این موارد می توانید جلوی مخاطب خود قرار بگیرید و برند خود را با نگاه کردن به افراد در صنعت خود که بسیار موفق وقابل مشاهده در رسانه های اجتماعی هستند برجسته کنید.

ب)با کسی که می شناسید شروع کنید: زمانیکه برای اولین بار شروع می کنید مطمئن باشید با افرادی که علاقه مند به تخصص شما هستند وبا آنها قبلا رابطه واقعی داشته اید ارتباط ایجاد کنید.این افراد را که ممکن است فرصت های خاصی با به اشتراک گذاشتن نام تجاری شما با دیگران بگذارند را پیگیری کنید که جنبه مهمی از ساختمان مخاطب است.

نام تجاری شخصی

۳) مخاطبان خود را برای فرصت های برندسازی شخصی ترویج کنید

فرصت های حرفه ای را با گذاشتن مطالب منحصر به فرد وبا کیفیت بدست آورید چون نمی دانید مخاطبان چه زمانی و به چه محتوایی واکنش نشان می دهند آنها را نگه دارید . اگر مهارت داشته باشید می توانید دربهایی با امکاناتی مثل شغل ها ، سخنرانی ها ، تبلیغات و… را به روی خود باز کنید وبا مخاطبان خود فعالانه ارتباط برقرار کنید. یک برنامه در حال پیگیری مستمر برای اطمینان از «تشخیص نام تجاری شخصی» ایجاد کنید واقداماتی را برای افزایش ارتباط با مخاطبین خود انجام دهید:
تماس با ما
شبکه سازی
پیوند ساختمان

الف)تماس با ما: این فرآیند با ایجاد یک نام تجاری شخصی که نقاط قوت خود را نشان می دهد و پتانسیل درآمد شما را افزایش می دهد، بهترین شیوه ها و استراتژی اثبات شده را ترکیب می کند. این یک موضوع بسیار گسترده است، اما به تماس با افراد، سازمان ها، منابع خبری و غیره اشاره دارد که فکر می کنید به شما یا کار شما علاقه مند است. هدف شما در رسیدن به هدف، ایجاد “آگاهی از نام تجاری” در دیگران است.

برندسازی شخصی

ب)شبکه سازی :شبکه ،ارتباط برقرار کردن با شخص دیگری است که پس از تماس می تواند به یک روابط متقابل سودمند تبدیل شود، به همین سادگی. شما در حال حاضر یک شبکه دارید، بنابراین مخاطبان خود را بالا ببرید وفکر کنید در مورد افرادی که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید ، بنابراین افراد جدیدی را به مدار خود دعوت کنید. درگیر شدن در رسانه های اجتماعی ساده ترین راه برای پرورش روابط به طور فعال است. این تلاش ها همیشه در مورد نام تجاری شخصی به شما کمک می کند.

برند شما باید شبکه شما را پرورش دهد و بالعکس.

ج)پیوند ساختمان: پیوند ساختمان یک تاکتیک بهینه سازی موتور جستجو است که در آن سعی می کنید لینک هایی را از وب سایت یا رسانه های اجتماعی خود از یک سایت دیگر کسب کنید. ارزش این پیوندها بر اساس اقتدار سایت مرتبط با شما افزایش می یابد. به عبارت دیگر، یک پیوند به وب سایت شما از نیویورک تایمز بسیار ارزشمندتر از یک پیوند به سایت شما از یک وب سایت هرزنامه ای است که رتبه خوبی ندارد.
به سادگی با گسترش مخاطبان خود و ایجاد مارک شخصی خود، پتانسیل ایجاد لینک را افزایش دهید. همانطور که شروع به همکاری با دیگران کنید علاوه بر ارزشمندی SEO، روند ساختن لینک ودسترسی شما به یک سایت جدید را گسترش می دهد.

Discover latest Indian Blogs<

Sending
User Review
۰ (۰ votes)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.