چگونه برند شخصی خود را ایجاد و حفظ کنیم؟

برند شخصی/ در دنیای امروز، ادراک از برند شخصی می‌تواند به سرعت یک توییت تغییر کند. فقط کافی است که درباره اشخاص تلویزیونی و سلبریتی ها و سیاستمداران و غیره تحقیق و تفحص کنید و نظرات مردم را پس از هر برنامه ی آنها بدانید. در این صورت شاهد تغییرات زیاد در ادراک آنها خواهید بود.
اینجا فقط ساختن برند شخصی مهم نیست، بلکه برپا داشتن و پیش‌نمایش (باز شدن در پنجره تازه) محافظت از آنها در طول زندگی نیز مهم است. برند شخصی شما در حقیقت به طور کلی آن چیزی است که شما هستید و ارزشی که شما به بقیه ارائه می‌کنید بطوریکه دیده می‌شوید؛ اینها همه کسب و کار و ارزشهای شما را نمایان می کنند.

برند شخصی چیست؟

خلق برند شخصی خود

قدم اول این است که درباره خود به عنوان یک برند تامل و تفکرکنید و از خود بپرسید:

دوست دارید وقتی افراد نام شما را می شنوند به چه چیزی فکر کنند؟

  1. چگونه می توانید در یک جمع برجسته شوید؟
  2. نقاط قوت و ضعف شما در چیست؟
  3. آیا شما بخشی از بازارمخاطبان را دارید؟
  4. آیا شما یک متخصص اید؟
  5. آیا شما همه فن حریف هستید؟  

برند شخصی فرآیند ایجاد یک علامت است که در اطراف نام یا حرفه شما ایجاد می شود. شما از این علامت برای بیان و ارتباط مهارت ها، شخصیت ها و ارزش های خود استفاده می کنید.

من و تیمم اعضای شرکت را همواره به عمق بخشیدن به تخصص هایشان و متخصص شدن تشویق می کنیم. به جای این که مثل همه بگویید:”من یک وکیل هستم” بهتر است بگویید که “من یک وکیل خانوادگی هستم که تخصصم در زمینه حل مشکلات سرپرستی بچه است”. حال فرض کنید که دوست شما دنبال یک وکیل خانوادگی برای کسب سرپرستی بچه است،شما کدام وکیل را به اومعرفی میکنید؟

خلق برند شخصی خود

برند شما باید در تمام زندگی و کسب و کارتان یکپارچه باشد به این معنی که عادت ها و سرگرمی هایتان،اقدامات و فعالیت هایتان،تجارب زندگی و دیگر ویژگی ها را برای مخاطبانتان بیان کنید تا بیشتر در حافظه ها بمانید ومردم بیشتر شما را بیاد داشته باشند.به عنوان پدر دو دختر که مشتاق دوچرخه سواری است و جاده های زیادی را در کشور پیموده به راحتی می توانم با پدر های دیگری که صاحب فرزند یا صاحب فرزند اند،دوچرخه سواران و یا پدر های دوچرخه سوار ارتباط برقرار کنم.

رشد دادن برند شخصی خود

رشد برند به صورت اتفاقی رخ نمی دهد بلکه نیازمند تلاش های هماهنگ، پویش گرایانه وهدفمند است. ساختن برند یعنی کار را با کیفیت انجام دادن،خلق شبکه ای از روابط کاری و تلاش برای دیده شدن در بازار هدف. برند شما از تجارتی که با مشتریانتان می کنید، کسب و کار هایی که به ان ها تعلق دارید فراتر می رود. پس برای رشد هر کسب و کاری رعایت قانون اقدام متقابل ضروریست.بنابراین شما می توانید با به سادگی از طریق ارتباط با نیاز های مردم، بهترین فرد در کسب و کار خود باشید و بهترین برند شخصی را ایجاد کنید.
این می تواند به شفاف سازی در دنیای فیزیکی و دیجیتال هم کمک کند. راه های زیادی برای ساختن برند به صورت آنلاین وجود دارد مثل Linkedln،google ratins،glassdoor reviews و دیگرشبکه ها. در دنیای واقعی شما می توانید تاثیر شگرفی برروی ساختن روابط، پیش بری کسب و کارها و افزایش و قدرتمند کردن برند شخصی خود داشته باشید. این یک نکته بسیار مهم و برجسته برای من و تیمم است چون تاثیر زیاد رابطه را در آبرو و اعتبار و گسترش شبکه ای از افرادی که تاثیر می پذیرند را دیده ایم.

رشد دادن برند شخصی خود

چندین راه برای افزایش دایره تاثیر شما وجود دارد؛شرکت شما و همکارانتان می توانند در اعتباربخشیدن به شما کمک کنند و یا هواداران شما می توانند شما را به حلقه ای از افراد برای تاثیر بر آن ها متصل کنند.راه دیگری هم از طریق کسب وکار های بیرونی،کسب و کار های محلی ،سازمان های تجاری یا دیگر ایونت های صنعتی است.

همه ما می توانیم یک برند شخصی باشیم و قدرت ما منحصر به فرد بودن را به ارمغان می آورد. این منحصر به فرد بودن مردم را به محصولات ما، خدمات ما و یا حتی پیام ما متصل می کند.

محافظت از برند شخصی خود

آبرو و اعتبار یک شبه حاصل نمی شود بلکه بر اساس ذره ذره از اقدامات روزمره زندگی شما تشکیل می شود که یک موضوع مستمر است و هرگز متوقف نمی شود،به همین خاطر است که باید هرگونه ریسک احتمالی نسبت به آبرو و اعتبار خود را ارزیابی کنید.کسب و کار شما،کارکنان،رهبران،ارباب رجوع،شبکه های کسب وکار و دوستان همگی به ادراک از برند شخصی شما تاثیر می گذارند. بسیاری از متخصصان می گویند که شرکتی که شما اداره می کنید و یا عضو آن هستید به طور مستقیم بر آبرو و اعتبار شما تاثیر می گذارد و حتی کسانی که شما با آن ها مراوده دارید هم چیز های زیادی از شما را به آن ها می گویند و نشان می دهند.

محافظت از برند شخصی خود

الان بیشتر از هر وقت دیگری ضروریست که از هرگونه رفتاری که می تواند تاثیر منفی بر اعتبار شما داشته باشد اکیدا بپرهیزید به طور مثال یک نظر یا کامنت جنجالی در گروه های دوستانه یا رسمی، یا یک فیلم یا کلیپ که خیلی زود به صورت ویروسی می تواند پخش شود تا همین کافی باشد تا برند شما خراب شود. پس همیشه در برابر فعالیت های غیر قانونی، برخورد های جنجالی در فضای مجازی با جنس مخالف و مراوده با مردم که می توانند تاثیر منفی بر تصمیم های شما بگذارند، یک گارد مقابله ای داشته باشید و از انها دوری کنید.

قدرت بخشیدن به برند شخصی خود

برند قدرتمند شخصی باید همیشه ثابت و راسخ ولی همزمان درحال تکامل باشد.شما همان ادم ۱۰ سال پیش نیستید ولی ممکن است ارمان ها و ارزش های شما تغییر نکرده باشد.شما همواره دارید در صنعت خود،در مهارت هایتان ،فرهنگتان و درباره شبکه مشتریان یاد می گیرید و هشیارتر می شوید.این پیام که شما چه کسی هستید ممکن است به آرامی تغییر کند اما قوی ترین دارایی های شما می تواند به شما اطمینان ببخشد تا در جمع برجسته تر باشید.این بسیار ضروری است که به مشتریانتان ارزش واقعی بدهید. این ضروری است که برای مشتریان خود سرمایه به حساب بیایید و به ان ها ارزش هدیه بدهید، حال از طریق ارایه خدمت به انها و یا کمک به رفاه بیشتر انها و یا.  کمک به رشد دیگران می تواند یک ویژگی منحصر به فرد باشد تا شما را از سایرین متمایز تر و برتر نشان دهد.

خود را برند کنید؛قبل از این که انها این کار را بکنند.

Sending
User Review
۰ (۰ votes)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.